שלום לכולן ותודה שהצטרפתן לסשן נוסף מבית ״נשים בעננים״ והיום מצטרפת אלינו אורחת מיוחדת- תהילה וזאנה מחברת 2bcloud. לתהילה יש סיפור חיים מרתק במיוחד. כששמעתי לראשונה את הסיפור ידעתי שאני חייבת לראיין אותה! דרך אגב, עושה רושם שתהילה היא אחת הנשים היותר עסוקות ולאחר תקופה ארוכה הצלחתי להביא אותה לראיון 🙂

אז תודה תהילה שהצטרפת אליי היום ותודה על הרצון לשתף במסע האישי שלך בתחום הענן.

ספרי לנו קצת על עצמך ועל המסע שלך בעולם הטכנולוגי?

אז אני תהילה, בת 29, נשואה באושר ואמא ל 3 בנות מקסימות ומגיעה מהמגזר החרדי. התחלתי את המסע שלי בתחום בגיל 14, למדתי במגמת מחשבים וניגשתי לבגרות של 10 יח"ל. אני הייתי בשנתון הראשון שניגש לתכנית המורחבת הזו ובשנה הראשונה שבה התחילו ללמד JAVA כחלק מתכנית הלימוד הארצית. סיימתי את התיכון עם ממוצע ציונים גבוה והמסלול קדימה היה דיי ברור, רציתי להמשיך בתחום ולהגיע הכי רחוק שאפשר.נרשמתי ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב בבית ספר גבוה לטכנולוגיה, מכון לוסטיג וסיימתי את התואר בהצטיינות.

בסיום הלימודים התחלתי לעבוד בAmdocs בתפקיד של מפתחת אינטגרציה. עבדתי בAmdocs דרך חברת GRTH שבנתה תכנית מיוחדת עם מכון לוסטיג לשילוב בנות חרדיות בעולם ההייטק. לאחר כשנה בתפקיד עברתי לתפקיד של ניתוח מערכות ג"כ בקבוצת האינטגרציה ולאחר כשנתיים נוספות עברתי לקבוצת ה Security שהתחילה באותם ימים בפעילות אינטנסיבית להטמעת פתרונות Security בארגון וההיכרות הקודמת שלי עם האינטגציה בארגון הוותה יתרון משמעותי לקבוצה. בקבוצת הSecurity הובלתי צוות של GRTH שבמשך שנתיים הטמיע פתרונות של  IDM & PIM במחלקות השונות בAmdocs.

לאחר 5 שנים בAmdocs החלטתי שהגיע הזמן להמשיך קדימה. בכל שנות עבודתי בAmdocs המשכתי לעבוד דרך חברת GRTH ובאותה צומת החלטתי לקחת תפקיד משמעותי בחברה עצמה ולתרום לגדילה שלה. במשך כשנתיים הובלתי פרויקטים של החברה וכן את פעילות ה outsourcing הייחודית שלה מול הלקוחות השונים.

איך הגעת לעולם הענן?

בשנת 2018, כשנה לאחר שהתחלתי לעבוד בGRTH, התחילה להיבנות השותפות בין GRTH לMicrosoft והוקמה חטיבת הענן בחברה שנקראה 2bcloud. בתחילה עבדתי מול החטיבה כחלק מהובלת פרוייקטי פיתוח שבוצעו על גבי Azure וב 2019 כשהפעילות ב2bcloud התחילה לצבור תאוצה הצטרפתי לחטיבה כמנהלת הDelivery.

 ספרי על התפקיד שלך ב 2bcloud?

היתה לי ההזדמנות והזכות להצטרף לחברה בראשית הדרך כך שחוויתי את כל האתגרים ואת המסע המדהים בבניית חברה שהיא CSP & MSP ובבניית שותפות עם פרטנר משמעותי כMicrosoft. התחלתי כמנהלת הDelivery ובמסגרת התפקיד הזה נבנו מספר מחלקות ב2bcloud. המשמעותית ביותר שהייתי שותפה לבנייתה ממש מאפס היא מחלקת Customer Services ב2bcloud שנותנת היום שירות ותמיכה 24/7 ללקוחות החברה. במסגרת התפקיד הזה ניהלתי באופן ישיר את לקוחות החברה, צוות Engineers וצוות Customer Services ובנוסף טיפלתי בכל הנושאים התפעוליים כגון: חיובי לקוחות, ספקים, תהליכי עבודה ועוד.

 החל משנת 2021, קבלתי את תפקיד הCOO בזרועות פתוחות ובשמחה רבה. 2bcloud גדלה ומתרחבת והצורך לבנות אותה לscaling רק הלך והתעצם. כחלק מתפקידי אני מובילה היום הגדרת והטמעת תהליכים רוחביים בחברה ויישום של פעילויות משמעותיות שמהוות אבני דרך ונקודות ציון קריטיות בצמיחה שלנו. אחת הפעילויות המשמעותיות שמעסיקות אותי לא מעט החל מתחילת השנה היא ההתרחבות של 2bcloud למספר locations נוספים בניהם ארצות הברית ואיחוד האמירויות.

וואוו מדהים! אולי בסוף אתם תביאו עלינו את השלום 🙂 אשמח אם תרחיבי קצת על העשייה של 2bcloud באקוסיסטם של הענן

2bcloud היא שותף ענן גלובלי מוביל של מייקרוסופט.(Cloud Solution Provider (CSP) and Managed Service Provider (MSP))

 2bcloud מתמחה בעיקר בעבודה עם חברות מתעשיית ה Tech, מסטרטאפים בתחילת דרכם ועד יוניקורנס כמו Walkme ו Armis. אנחנו חיים ונושמים את עולם הענן בכלל והפיתוח בפרט ומבינים את המנטליות והקצב הדרוש בעולם הסטאטרפים .אנחנו סטארטאפ בעצמנו  🙂

 המודל של 2bcloud הוא ייחודי היות והוא עוטף את הלקוח לחלוטין. החל משלב התכנון דרך ייעוץ בשלב היישום, ההטמעה והעלייה לייצור ועד שלב התחזוקה והתמיכה בפעילות היומיומית במודל של 24/7, וכל זה תוך חיסכון בעלויות ותפיסה של Innovation ועוד יותר מיוחד במודל הזה שהוא ללא עלות 🙂 העלות היחידה של הלקוח היא צריכת הענן שלו, כל היתר זו מעטפת שנתנת ללא תשלום כחלק מהשירות. אנחנו רואים את עצמו כשותף של הלקוחות שלנו, והמטרה היא לתת להם כמה שיותר ערך- הצלחה שלהם היא הצלחה שלנו.

 בגלל המנטליות והפוקוס שלנו, בזמן קצר מאוד השגנו מה ששותפים של שנים עובדים עליו השיגו וחלקם אפילו עדיין לא… אנחנו שותף זהב וMSP Expert וכן עברנו הסמכות ייחודיות בתחומים הבאים:

Windows & SQL Migration

App Modernization

Azure Kubernetes Service

 

ובדרך להשיג עוד כמה הסמכות משמעותיות שמשקפות את הידע והמומחיות שלנו בתחומים השונים.

למה היום חברה שמתחילה את המסע שלה בענן צריכה שותף כמו 2bcloud ? 

שותף טוב הוא שותף שקודם כל מבין את הצורך העסקי של לקוח ויודע להיות trusted advisor ולהביא את המומחיות שלו והכלים שלו כשותף של הvendor ובכך להקל ולהאיץ את המעבר ל Production scale. עבודה עם שותף מאפשרת ללקוח להיות ממוקד בביזנס שלו ובפיתוח שלו ולהשאיר לשותף שמתמחה בעולם הענן לייעץ ולהכווין אותו לפתרון הענני הטוב ביותר עבור העסק שלו.

המודל של 2bcloud כשותף נותן ללקוח את המעטפת גם בפעילויות היומיומיות ולאורך כל הדרך שלו כך שמחר בבוקר כשלקוח גדל ורוצה להתרחב גאוגרפתי לדוגמא, והפתרון שלו כבר לא תואם את הצרכים שלו, אנחנו מגיעים עם כל הידע והניסיון שצברנו לאורך השנים ובפעילויות השונות כדי לתת מענה מדויק לכל צורך.

חשוב גם לזכור שהעבודה בתחום הענן כוללת מגוון רב של תחומים והתמחויות שונות וכן היא מתחדשת חדשים לבקרים כך שעבודה עם שותף טכנולוגי שדואג ללמוד ולהתקדם כל הזמן ו היא קריטית כדי להבטיח עבודה בתצורה נכונה ואולטימטיבית כדי באמת להנות מהיתרונות שבעבודה בסביבת הענן.

 מה את ממליצה לנשים אחרות שאחרות לרוצות להיכנס לתחום הענן?

אני אנצל את הבמה המכובדת הזו כדי לעודד נשים שמעוניינות להכנס לעולם המרתק הזה ואומר שאין דבר שהוא בלתי אפשרי. כמי שצמחה מעולם טכנולוגי והגיעה מרקע שהוא לא הפיתוח הקלאסי אלא יותר עם נגיעה לתשתיות, אני יכולה לומר שהמעבר היה מאתגר דרש ודורש ממני ברמה היומיומית השקעה מרובה, אך הוא משתלם.

אני ממליצה בחום לכל מי שמעוניינת לעשות את הצעד להתחיל בלמידה והבנה של עולם הענן ויש אינסוף חומרים זמינים שמסבירים באופן נהיר את עולם הענן, את היסודות והמושגים, את היתרונות העצומים ואפילו את המסע שעובר לקוח במעבר לענן.

למי שמעוניינת לקחת את זה צעד קדימה אז קיימות הסמכות בתחום שבנויות שלב אחר שלב החל מהחלק הבסיסי ביותר של הבנת המושג ענן.

ולסיום, אם יש לך הזדמנות לקפוץ למים ולקחת תפקיד בתחום הענן, אל תהססי בכלל, זו הזדמנות פז לכניסה לעולם חדש ומרתק שבקרוב מאד יחליף לחלוטין את כל מה שהכרנו עד לא מזמן.

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *